“EKO diena” Vecsalienas pagastā

Vecsalienā arī rudenī notiks “Eko diena”, kuras ietvaros iedzīvotāji varēs nodod nederīgas elektriskās un elektroniskās ierīces

 Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” sadarbībā ar Vecsalienas pagasta pārvaldi sestdien 30. septembrī Vecsalienā organizēs “Eko dienas” rudens pasākumu. Līdzīga Eko jeb Tīrības diena norisinājās Vecsalienā aprīlī un tās laikā iedzīvotāji bez maksas nodeva elektroierīces. Novērtējot iedzīvotāju ieinteresētību un atsaucību, pagasta pārvalde sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotāju “Clean R” pasākumu nodrošinās arī rudenī.

Pasākums norisināsies sestdien, 30. septembrī no plkst. 13:30 līdz 14:30 “Pie Darbnīcām”

Šajā vietā atradīsies “Eko dienas” mikroautobuss, kurā no iedzīvotājiem bez maksas tiks pieņemtas elektriskās un elektroniskās iekārtas, kas ir kļuvušas sadzīvē nederīgas un savu laiku nokalpojušas.

“Eko dienas” ietvaros iedzīvotāji var nodot tādas nederīgas elektriskās un elektroniskās iekārtas kā ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, fēni, gludekļi, kafijas automāti, tosteri, datori, monitori, printeri, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas.

Nododot šīs nederīgās lietas, mēs kopā varam paveikt labu un videi draudzīgu darbu. Nododot šos priekšmetus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nodotā tehnika tālāk nonāk pārstrādes cehos, kur to izjauc, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas.

 

“Clean R” “Eko dienas” Vecsalienas pagastā tiek organizētas sadarbībā ar Vecsalienas pagasta pārvaldi.